Kamuflaj Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

By | 20 Ağustos 2018

Paintball’a göre daha gerçekçi bir oyun olan airsoffta, askeri disiplinde esastır. Askeri disiplin yansımalarını oyunun güvenlik kurallarından, oyunda kullanılacak ekipmanlara kadar görebilirsiniz.

Paintball oynarken giyilen naylon kıyafetler yerine, airsoft oyununda kamuflaj desenli askeri kıyafetler giyilir. Oyun sırasında kolaylıkla saklanmak, çok daha rahat ve esnek hareket edebilmek, mühimmatlarınızı sorunsuzca taşıyabilmek ve tam bir askeri operasyon yapıyormuşcasına hissetmek için kamuflaj desen askeri kıyafetler oldukça önemlidir. Bunların yanı sıra düşme, yaralanma, darbe gibi olası tehlikeler karşında korunmanız için miğfersiz, gözlüksüz ve maskesiz sahaya çıkmanız yasaktır. Ekipmanlarınızı ve kıyafetlerinizi anlaştığınız oyun firmasından seçtiğiniz paket doğrultusunda temin edebilirsiniz. Eğer sahaya kendi kamuflajlarınızı götürmek istiyorsanız satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olduğunu da unutmayın. Peki, kamuflaj seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kumaş kalitesi

Airsoft’un sürekli hareket halinde olacağınız, bol aksiyonlu bir oyun olduğunu unutmayın. Nasıl ki her gün işe giderken gün boyunca rahat edebileceğiniz kumaşlar ile üretilen kıyafetleri tercih ediyorsanız, airsoft için de aynı önemi göstermelisiniz.

Yaygın olarak açık havada oynayacağınızı göz önünde bulundurarak kumaşın sizi çok terletmeyecek veya üşütmeyecek olduğundan emin olun. Kaliteli bir kumaş seçimi, doğal engebelerden, çukurlardan, tepelerden atlarken veya sürünürken kıyafetlerinizin çok çabuk yıpranmasına engel olabileceği gibi, olası yaralanma ve darbelerin de şiddetini minimuma indirecektir.

Renk ve desen

Oyunda uzun süre hayatta kalmak, oyunu galip bitirmek istiyorsanız eğer rakiplerinizden olabildiğince saklanmanız gerekir. Rakibinizden saklanmak ve onu tuzağa düşürebilmek için size yardımcı olacak şeylerden birisi de kamuflajlardır. Kamuflaj seçiminde dünya genelinde yaygın olan askeri desenleri tercih etmenizi öneririz. Ormanlık, dağlık, çöl veya diğer arazi şartlarına uygun desen ve renklerde kamuflajlardan birini seçebilirsiniz. Kahverengi ve yeşil tonlarında renklendirilen desenler alanda gizlenmenizi kolaylaştırır ve rakibinizi tuzağa düşürmek için büyük avantaj sağlar. Kamufle açısından siyah tonlarından uzak durmanızı tavsiye ederiz. Siyah tonlarını daha çok pistol kılıflarında, postallarda veya askı gibi aksesuar tercihlerinde kullanabilirsiniz. Genel görünümüz sahaya ve senaryoya ne kadar uygun olursa, rakibinizin sizi hedef alması da o kadar zorlaşır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir