Category Archives: Airsoft

Airsoft ve Airsoft İstanbul üzerine bilgi paylaşımı. Airsoft nedir, nerede oynanır ve silahları hakkında makaleleri içeren blog bölümü.

Airsoft Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Airsoft nedir? Airsoft veya diğer adıyla airsoft gun oyunu, bir çatışma ve savaş simülasyon oyunudur. Gerçeğe yakın silahlar ve senaryolar ile oynanan heyecan dolu bir açık hava etkinliğidir. Airsoft’un tarihçesi, gelişimi ve diğer detayları için ilgili blog yazımıza göz atabilirsiniz. 2. Airsoft nasıl oynanır? Airsoft en az iki oyuncu veya takımlar halinde şehir merkezinden… Read More »

Airsoft Gun Oyunu Öncesi ve Sonrası

Gerçeğe yakın tabanca, tüfek gibi silah oyuncakları ile gerçeğe yakın senaryolar ile aksiyon dolu oyun sahalarında oynanan bir oyun olduğundan daha önce bahsetmiştik. Dolayısıyla bu oyunda güvenlik esastır. Olası yaralanmalar, kazalar ve tehlikelere karşı güvenlik kuralları çok önemlidir ve oyunculara oyun öncesi, esnası ve sonrası olmak üzere bu kurallar detaylı bir şekilde yetkili hakem tarafından… Read More »

Airsoft Oyunu Hakkında Teknik Bilgiler

Her oyununa dair teknik bilgiler ve detaylar olduğu gibi, airsoft’a dair de bilmeniz gereken teknik bilgiler söz konusudur. Komplike senaryoları, silah ve ekipmanları ile bu bağımlılık yapan büyülü dünyaya adım attıysanız; mosfet, li-po pil, fps gibi kavramları ve ne işe yaradıklarınızı da öğrenmeniz gerekir. Sizlerden gelen sorular doğrultusunda en çok merak edilenleri sizler için şöyle… Read More »