Paintball Oyun Senaryoları – Rehberi

By | 14 Ekim 2017

Paintball Oyun Senaryoları

‘Paintball’ senaryo bakımından zengin bir oyun.  Bunlar arasında en çok oynananlar tek ve çift bayrak. Oyun türü ve çeşidi olarak hangi tarz oynamak isterseniz o senaryoyu seçebilirsiniz. Oyunun sürekliliği ve devamlılığı adına en uygun senaryo tek bayraktır. Böylece oyuncular oyundan soğumamış ve sıkılmamış olurlar. Paintball için senaryolar aşağıda maddeler halinde listelenmiştr.

Tek Bayrak (Orta Bayrak) :

Her iki takımın oyuncuları kendi kale arkalarına (başlangıç noktalarına) geçtikten sonra hakem düdüğüyle oyun başlar. Oyunu kazanmak için oyuncu, sahanın ortasında bulunan bayrağı alıp vurulmadan kendi kalesine götürmesi gerekir. Tek bayrak oyununda karşı takımın alanına girmek yasaktır. Böylece kişi bayrağın rakiple olan kısmına geçemez. Aksi taktirde takımı ceza yer ve rakip takım sayı almış olur. Vurulan oyuncular silahlarını havaya kaldırıp vurulduklarını belli etmeli ve başlangıç bölümünden tekrar oyuna girmelidir. Bayrağı alan oyuncu bayrağını ne sebep olursa olsun bırakmamalı veya takım arkadaşına vermemelidir.

Çift Bayrak (Köşe Bayrak) :

Çift bayrak adından da anlaşılacağı gibi takımların kendi köşelerinde bulunan bayraklarını korumasına dayanır. Tek bayrak ile kuralları benzer olan bu senaryoda sayı kazanabilmek için oyuncu, rakibin bayrağını alarak belirlenen noktaya vurulmadan ulaştırması gerekir. En önemli kural takım oyuncular bayrağı savunurken 10 metre kuralına uyması gerektiğidir. Yani bayrağa 10 metre yakınlıkta bir mesafede bulunmak, bu menzilde siper alıp saklanmak yasaktır.

Başkan

Bayrak kapma yetkisine sadeece takımlardan seçilen başkanlar sahiptir. Diğer oyuncular başkanı korumakla mükelleftir.

Terminatör

Oyuncular arasından bir terminatör seçilir. Ve bu kişi diğer takımı yok etmeye çalışır. Terminatörü öldürmenin tek yolu onu elinden vurmaktır.

Son Adam

Bu oyun takım halinde veya herkes tek olup oynanabilir. Oyunun mantığı basittir; Vurulan çıkar, en sona kalan kazanır.

Arkadaşlar en popüler oyun senaryoları bunlar. Sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Herkese iyi hafta sonları..

2 thoughts on “Paintball Oyun Senaryoları – Rehberi

  1. Mustafa Demirci

    Paintball oyunu bana göre Çift Bayrak oyunundan ibaret. Birçok senaryosunun olduğundan haberim bile yoktu. Arkadaşlar ile yakın zamanda böyle bir aktivite planlıyorduk. Başkan oyununu oynayarak biraz polat alemdarlık yapabiliriz aslında 😀

    Reply
  2. Hakan Cumali

    İşte benim oyunum paintball! Ortam ve dostluklar güzel olduktan sonra her oyun senaryosu açıkçası keyif veriyor. Benim en haz aldığım “Son Adam” türü açıkçası. Genelde son adam olamasamda 🙂 Bunun mücadelesini vermek ve o oyundan atılıp kenarda dakikalarca beklemek okadar zor ki sırf bu yüzden metaryellerin arkasına gerçek bir savaştaymışçasına saklanırım. Ses kasmaya çalışırım hissetmeye çalışırım.. Anlatılmaz yaşanır ve şiddetle tavsiye edilir, saygılarımla.

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir