Airsoft Yaş Sınırı Nedir?

By | 20 Ağustos 2018

Airsoft oyunu gerçeğe yakın silahlar ile oynanan çatışma ve simülasyon oyunudur. Ve oyun prensibi gereğince yüksek güvenlik önemlerine sahiptir.

Oyunu oynarken hem kendinize, hem diğer oyunculara, hem de doğaya zarar vermekten kaçınmanız gerekmektedir. Sivil hayata müdahele etmemek, korkutmamak ve çevreye zarar vermemek için şehirden uzak, dağlık veya ormanlık alanlarda bazen binalarda oynanan bu oyunu oynayabilmek ve ekipmanlarını satın alabilmek için belirli yaş kriterini de sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Fiziksel ve zeka aktivitesi olarak değerlendirebileceğimiz bu oyunu 18 yaşın altındaki bireyler kesinlikle oynayamayaz, oyuna dahil edilmeleri yasaktır. Airsoft silahlarının da gerçeğe yakın üretilmesi ve fiziksel tahribatlara sebep olabileceği için de satışı 18 yaşın altındaki bireylere yasaktır.

Airsoft oyununu oynayabilmek ve airsoft silahlarından birine sahip olabilmeniz için 18 yaş veya üzerinde olmanız zorunludur.

12 thoughts on “Airsoft Yaş Sınırı Nedir?

 1. Mehmet

  Gelişmekte olan spor branşlarında Airsoft bulunmamakta telefonla bilgi almak istediğimde de bilgilerinin olmadığı söylendi, ayrıca avcı ve atıcılar federasyonuda adresi burayı göstermesine rağmen, sanki mevzuat açısından boşta gibi.

  Reply
  1. Editör Post author

   Merhaba, yanlışlık için özür dileriz.

   Airsoft sporuyla Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu ilgilenir.

   Paintball ise Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu’na sonradan bağlanmıştır.

   GOSBF Paintball Asbaşkanı Niyazi Çakır beyi doğudaki paintball projeleri için izninizle tebrik etmek isteriz…

   Reply
 2. Berk

  Merhaba arkadaşlar bu sitede airsoftun 18 yaş üstü olduğunu söyleniyor ancak airsoft herhangi bir şekilde acıtmadığı için 18 yaş altı olanlarda kullanabilir. valla inş böyle bir kural gelmez çünkü biz 2 günde bir paralı savaş yapıyoruz çok para kazandım

  Reply
  1. Editör Post author

   Merhaba Berk Bey,

   İlginiz ve yorumunuz için teşekkür ederiz.

   Reply
 3. Tuna

  merhaba ben berk beyin ne demek istediğini anlamadım ben 15 yaşındayım siz diyorunuzki 18 yaş üstü oynayabilir berk beyse18 yaşın altınında oynayabildiğini yazmış ben oynayabilirmiyim yani????

  Reply
   1. umut

    merhabalar airsoft tabancası almak istiyorum ve 13 yaşındayım yaş sınırı kaç acaba

    Reply
 4. mahmut

  Merhaba hocam,
  Airsoft tabanca yurt dışına götürüle bilirmi?

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir