Airsoft Yaş Sınırı Nedir?

Yazar: TRPaintball | 20 Ağustos 2018 tarihinde düzenlendi.

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (13 oylama, ortalama: 5 üzerinden 0,00 puan aldı..)
Loading...


Airsoft oyunu gerçeğe yakın silahlar ile oynanan çatışma ve simülasyon oyunudur. Ve oyun prensibi gereğince yüksek güvenlik önemlerine sahiptir.

Oyunu oynarken hem kendinize, hem diğer oyunculara, hem de doğaya zarar vermekten kaçınmanız gerekmektedir. Sivil hayata müdahele etmemek, korkutmamak ve çevreye zarar vermemek için şehirden uzak, dağlık veya ormanlık alanlarda bazen binalarda oynanan bu oyunu oynayabilmek ve ekipmanlarını satın alabilmek için belirli yaş kriterini de sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Fiziksel ve zeka aktivitesi olarak değerlendirebileceğimiz bu oyunu 18 yaşın altındaki bireyler kesinlikle oynayamayaz, oyuna dahil edilmeleri yasaktır. Airsoft silahlarının da gerçeğe yakın üretilmesi ve fiziksel tahribatlara sebep olabileceği için de satışı 18 yaşın altındaki bireylere yasaktır.

Airsoft oyununu oynayabilmek ve airsoft silahlarından birine sahip olabilmeniz için 18 yaş veya üzerinde olmanız zorunludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir