Airsoft Taktikleri Nelerdir?

By | 20 Ağustos 2018

Airsoft ile ilk defa tanışacaksanız ve bu oyunu ilk defa oynayacaksanız sizi tecrübeli oyuncuların arasında başarılı bir performans göstermeye davet ediyoruz! Airsoft oyununu ilk defa oynayacaklar için derlediğimiz temel airsoft taktiklerine göz atmaya ne dersiniz?

Görev organizasyonu

Takım oyunu ve takım çalışmasının en temel özelliklerinden biri de görev organizasyonudur. Görev organizasyonunu genellikle bu oyunda daha önce tecrübe edinmiş ve başarılı olan komutanlar düzenlemektedir. Oyun esnasında oyuncuların yerine getirilmesi gereken belirli görevleri, oyuncuların yetenekleri doğtultusunda dağıtarak oyunun belirlenen strateji doğrultusunda kazanılması yönünde büyük öneme sahiptir.

Takım oluşturmak ve takım ruhu

Oyunu oynayacak ekiplerin belirli görevleri yerine getirmeleri için oyun içerisinde düzeni ve başarıyı sağlamaya yönelik yapılan görev organizasyonundan bahsetmiştik. Airsoft için en önemli başlıklardan biri de takım oluşturmaktır.

Kuracağınız takım stratejik düşünme yeteneklerine sahip, meraklı, maceraperest ve savaş oyunlarından hoşlanan oyunculardan oluşmalıdır. Pratik ve stratejik hareket etmenin önemli olduğu bu oyunda takım bir ekip ruhuyla çalışarak, saldırı ve güvenlik planlarını senkronize bir şekilde yönetebilmeli. Sahayı en iyi kullanan ve birbirleriyle en iyi iletişimi sağlayan ekip oyunu kazanmaya bir adım uzakta demektir.

Stratejik davranmak

Eğer karşı takım oluşturduğunuz stratejiyi ve bir sonraki hamlenizi kestirdiyse, hiç vakit kaybetmeyin ve yeni strateji için kolları sıvayın! Takım lideriniz ile iletişimde kalarak oluştaracağınız yeni strateji ve taktikler ile rakibinizi şaşırtarak kontrol altına alın ve düşman ateşini geri püskürtün.

Kamufle olmak

Airsoft oyununda bir asker gibi kamufle olmanız oyunda daha uzun süre hayatta kalmanızı sağlar. Oyunda giyeceğiniz kamuflaj kıyafetleri ve oyun alanında bulacağınız doğal engebeler, çukurlar, binalar ve yeşillik alanları kullanarak düşmanı kolayca yenebilirsiniz. Gölgenizin yansıyacağı, kritik anlarda saklanamayacağınız yerlerden uzak durmayı ihmal etmeyin.

Silah ve ekipmanları tanıyın

Oyuna başlamadan önce mutlaka kullanacağınız silahın özelliklerini, oyun esnasında sizin için sağlayacağı avantaj ve dezavantajları öğrenmenizde fayda var. Rakip oyuncuyu nişan alarak vurmak, mesafeyi ayarlamak, şarjör değişimi ve daha birçok detaya hakim olmanız oyun esnasında size hız kazandıracaktır. Ekipmanları deneyimledikçe ve alıştıkça tecrübe edinerek, daha kolay bir şekilde kullanmaya başladığınızı siz de göreceksiniz.

Airsoft oyununu oynamaya devam ettikçe kendi kemik kadronuzu oluşturacak ve kendi özel stratejilerinizi üretmeye başlayacaksınız. Kurallar ve stratejiler oyun sahasının tasarımına, oyuncuların yeteneklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Sizin veya ekibinizin uyguladığı taktikler veya stratejiler varsa yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir