Airsoft İstanbul’da Nerede Oynanır?

By | 20 Ağustos 2018

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ortaya çıkan ve dünya genelinde yaygınlaşmaya başlayan Airsoft oyunu, özellikle son yıllarda yoğun iş temposundan ve günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenlerin popüler etkinlik tercihi haline geldi.

Gerçeğinin çok benzeri oyun silahları ile oynanan Airsoft, tam anlamıyla bir savaş ve çatışma simülasyon oyunudur. En az iki kişi veya takımlar halinde oynanan bu oyun oldukça hızlı ve dinamik bir yapıya sahiptir.

Oyuncuların güvenliği için titizlikle hazırlanan, özel dekore edilen sahaları ve ekipmanları ile pek çok şehirde Airsoft etkinlik sahası bulabilirsiniz. Paintball gibi outdoor aktivitesi olarak değerlendirilen, doğal engebeler ve barikatlar ile hazırlanan bu sahalar, genellikle şehir merkezlerinden biraz uzakta, dağlık veya ormanlık alanlarda ve hatta bazen terk edilmiş binalarda kurulabilir.

Sivil hayattan uzak ve doğadaki canlılara zarar vermeyecek şekilde düzenlenen bu sahalar, oyunda bulunan kişi sayısına göre sınırlandırılmaktadır. Oyuncu sayısına, seçilen senaryoya göre dekore edilen ve sınırlandırılan bu oyun sahalarında son 1 kişi kalana kadar oyun devam eder. Oyun sahasında bulunan tepeler, çukurlar ve barikatlar gibi doğal engebeler oyunun ve oyuncunun ruhunu besleyerek oyunun gerçekçi bir hal almasını sağlar. Özel gruplar veya derneklere üye olarak bu sporu hobi haline getirebilir ve turnuvalara da katılarak farklı senaryoları ve oyun sahalarını deneyimleyebilirsiniz.

Meşakatli ama bir o kadar da keyifli olan Airsoft pek çok şehirde kurulan ve açılan airsoft oyun sahalarında oynanabilmektedir. Henüz paintball gibi çok popüler bir oyun haline gelmediği için paintball oyun sahası kadar airsoft oyun sahasına rastlamanız pek mümkün olmayacaktır. Özellikle oyun sahaları açısından elverişli konumu ve yüksek popülasyon oranı ile Marmara Bölgesi, diğer bölgelere oranla daha zengindir. Marmara Bölgesi’nde yer alan bu sahaların büyük çoğunluğu ise İstanbul’dadır. Airsoft oyununu oynamak için hem Anadolu Yakası’nda, hem de Avrupa Yakası’nda farklı senaryolara sahip sahalar bulabilirsiniz.

Avrupa Yakası’nda yer alan Avrasya Paintball & Airsoft, bu oyunu oynamak isteyenler için kolay ulaşılabilir konumu, yeni ekipmanları ve doğal sahası ile en keyifli olanlarından bir tanesidir. Hafta sonu için bir etkinlik arıyorsanız arkadaşlarınızla grup halinde bir etkinlik arıyorsanız ya da bu hobiyi devam ettirmeye karar verdiyseniz; avantajlı fiyat seçenekleri ve grup indirimlerimize göz atmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir