Airsoft Oyun Senaryoları

By | 20 Ağustos 2018

Yoğun iş temposunun ve günlük hayatın stresinden uzak heyecan ve adrenalin dolu bir geçirmek isteyenler tercihi airsoft, savaş ortamlarını yansıtan gerçeğe en yakın senaryolar ile birlikte oynanır. Coğrafi ve fiziki konumun avantajları ile oluşturulan oyun sahalarında kimi zaman bir senaryo ile ormanın derinliklerinde, kimi zaman terk edilmiş eski bir binada çatışmada bulabilirsiniz kendinizi.

Senaryolar airsoft oyununu oynayacağınız firmanın sahip olduğu sahaya, sahanın elverişli olmasına göre kurguları değişebilmektedir. Hangi senaryoyu oynuyor olursanız olun kendinizi içinde olmak istediğiniz ve kolay kolay bitmesini istemeyeceğiniz bir anda bulacaksınız. Senaryoların farklılık göstermesindeki tek etken elbette ki saha değil; oyunda oynayacak kişi veya takım sayısına ve oyunda kullanılacak ekipmanlara göre de farklılık göstermektedir.

Hangi firmadan hizmet aldığınıza, oyuncu sayısına, ekipmanlara ve sahaya göre senaryolar farklılık göstergese de bilinen ve sıklıkla tercih edilen yaygın senaryolar vardır. Peki, popüler olan ve oyuncular tarafından en çok tercih edilen bu senaryolar nelerdir?

Bayrak Kapmaca

İki rakip takım ile oynanan bir senaryodur. Bu senaryo gereği takımlar rakip takıma ait bayrağı ele geçirerek kendi üslerine getirmeye çalışırlar. Saldırı ve savunma ekiplerinin iş birliği ile bayrağı üssünde oyun sonuna kadar koruyan takım oyunu kazanır.

Son Adam

Son adam senaryosunu oynayabilmek için kalabalık takımlar oluşturmanıza gerek yoktur. Her oyuncu kendi başına oyunda oynayan diğer rakip oyunculara karşı oynar. Oyun, sahada son adam kalana kadar devam eder. Bu senaryoda öldüğünüz zaman canlanma seçeneğiniz yoktur.

Ölüm Oyunu

Standart senaryoların başında gelen ölüm oyununda, oyuncular iki eşit takıma ayrılır. Senaryo gereğince rakip takımın tüm oyuncularını oyun dışı bırakarak oyunu kazanmaktır.

Milsim

Genellikle gruplar halinde gelenlerin tercih ettiği bir senaryo çeşididir. Bu senaryo daha fazla oyuncu ile iki ve ikiden fazla takım ile birlikte büyük ölçekli oyun sahalarında oynanır. Her takımın farklı görevleri olan bu senaryoda, farklı silah türleri ve araçlar da oyuna dahil edilebilir. Daha geniş oyun sahalarında kalabalık takımlar halinde oynabileceğiniz milsim senaryosunda birden çok canlanma noktası ve çok sayıda sağlıkçı rolünde oyuncularda yer alır.

Gerçeğe yakın savaş senaryolarından birinde yer almak için “Airsoft İstanbul’da Nerede Oynanır?” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir