Airsoft Kaç Kişi ile Oynanır?

Yazar: TRPaintball | 20 Ağustos 2018 tarihinde düzenlendi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (13 oylama, ortalama: 5 üzerinden 5,00 puan aldı..)
Loading...


Strateji ve savaş oyunu olan airsoft’ta tıpkı bir diğer outdoor aktivitesi olan paintball gibi takım olarak oynanmaktadır. Oyuncu sayısını belirlemek, seçmek istediğiniz senaryoya ve oyunu ne denli zorlaştırmak istediğinize bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Genel olarak oyunu oynamak için en az iki kişi yeterlidir. Ancak oyuncu ve takım sayısını arttırmak size bağlıdır. Oyuncu veya takım sayısını arttırdığınızda, oyunun kontrolü zorlaşır ve senaryolar da mevcut oyuncu sayısı ile orantılı olarak daha karmaşık, daha komplike bir hale gelebilir.

Oyuncuların gerçek bir savaş alanında hissetmesi, oyundan keyif alması için oyunun kalabalık gruplar halinde oynanması tavsiye edilmektedir. Kalabalık grupların katıldığı, oyun grupları ve/veya dernekleri tarafından düzenlenen airsoft turnuvalarında her takımda en az yirmi beş kişi yer almaktadır ve bu rakam bazen yüz kişinin üzerine de çıkabilir. Böylesi geniş takımların ve takım oyuncularının oynadığı sahalarda oyuncuların oyundan keyif almalarını sağlamak ve zarar görmelerine engel olmak çin oyuna dair tüm detaylar hakkında geniş bilgilendirme yapılması, ekipmanların oyundan önce kontrol edilmesi, güvenli bölgenin oluşturulması ve sahanın kontrol altında tutuluyor olması gibi kriterler büyük önem taşımaktadır.

Daha eğlenceli ve gerçeğe yakın bir oyun oynamak istiyorsanız; her iki takıma ait oyuncuların sayısının eşit olmasına ve sahanın kapasitesine göre oyuncu sayısının arttırılmasına mutlaka özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir