Airsoft Oyunu Nerede Oynanır?

By | 20 Ağustos 2018

Airsoft; oyun dinamikleri, gerçeğe yakın kıyafetleri ve ekipmanları, farklı senaryoları ve kuralları gereğince sivil hayatın yoğun olduğu yerlerden uzakta oynanan bir oyundur. Oyuncuların oyun esnasında giydiği kıyafetler, kullandıkları silahlar ve taşıdıkları diğer ekipmanlar, profesyonel bir asker gibi görünmesini sağlar.

Sivil hayatta panik yaratmamak, oyuncunun hareket alanını kısıtlamamak, çevreye ve doğaya zarar vermemek adına şehir merkezlerinden uzakta, dağlık veya ormanlık alanlarda ve hatta bazen terk edilmiş binalarda kurulmuş oyun sahalarında airsoft oyununu oynayabilirsiniz. Bu sahalar genellikle oyun senaryosuna, oyuncu sayısına bağlı olarak sınırları belirlenen ve oyuna özel dekore edilen sahalardır.

İki farklı takımın belirlediği strateji ve taktikler doğrultusunda oyun sahasında son 1 kişi kalana kadar oynanan bu oyunda; doğal engebeler, patikalar, kazılan çukurlar ve barikatlar oyunun ve oyuncunun ruhunu beslerken, kullanılan ekipmanlar da oyuncuların bir savaş simülasyonu içerisinde yer almasına imkan verir. Son dönemlerde oyunun popülerleşmesi ile birçok şehirde bu oyunu oynayabileceğiniz birbirinden farklı saha bulabilmeniz mümkün.

Türkiye’de özellikle Marmara Bölgesi, airsoft oyun sahaları açısından diğer bölgelere göre daha zengindir. İş temposunun ve gündelik hayatın stresinin daha yoğun olduğu İstanbul ve civarında birbirinden farklı senaryoya göre tasarlanmış oyun sahaları bulabilirsiniz. Bu sahalar arasında en eğlenceli olanlarından birisi de Avrasya Paintball & Airsoft’tur.

Dilerseniz Anadolu Yakası’nda, dilerseniz Avrupa Yakası’nda ikamet ediyor olun bu hobiye başlamak ve devam etmek istiyorsanız; “Airsoft İstanbul’da Nerede Oynanır?” konu başlıklı yazımızı inceleyerek oyun sahaları hakkında daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir