Paintball Oynama Taktikleri

By | 8 Ekim 2017

paintball teknikleri ve ipuçları

Bu yazıda nasıl daha iyi Paintball oynayabilirim sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Paintball tıpkı satranç gibi zeka ve spor oyunudur. Hatta oyun hakkında insanlı satranç olarak benzetme yapılmaktadır. Başarılı olmak için belirli strateji ve taktiğe dayalı bir takım oyunu sergilemelisiniz.

Paintball Taktikleri Nelerdir

Hareketli ve Çevik Olun
Oyuncunun pozisyonuna göre yer değiştirmeyi bilmeniz gerekiyor. Hızlı ve nasıl hareket edeceğinizi öğrenin. Takım arkadaşlarınızla devamlı iletişim halinde olun.

Rakiplerinizi Şaşırtın!
Yeri geldiğinde yerde sürünerek ve çömelerek kendinizi kamufle etmeyi bilin. Planlı hareket ederek rakiplerinizi şaşırtın ve gafil avlayın. Nasıl mı? İşte orası oyun zekanıza ve hayal gücünüze kalmış..

Kondisyonunuzu hemen harcamayın!
Oyun uzun, kahraman olmak adına kondisyonunuzu hemen tüketmeyin, lazım olacak.

Sahayı Analiz Edin
Oyun alanını iyi tanıyın ve saklanma-korunma alanları gibi yerleri keşfedin.

Paintball Malzemelerini iyi tanıyın
Oyunda birçok ekip malzemesi bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi paintball silahınız olacaktır. Silahın özelliklerini, atış menzilini iyi bilirseniz onu daha iyi kullanırsınız.

Atış Yapmadan önce Nişan Alın
Birçok oyuncu heyecanına yenik düşerek nişan almadan isabetsiz atışlar yapar ve şarjörünü bitirir. Oyuna başlamadan önce yapılan 15 dakikalık ısınmayı iyi kullanın.

Yazı sonudur. Sizlerin de konu hakkındaki yorum ve görüşlerinizi merak ediyoruz.

One thought on “Paintball Oynama Taktikleri

  1. Kutluğ

    Zamanında paintball oynarken benim taktiğim olabildiğince silaha yada ele getirmekti.Eğer denk getirebilirsem adam dolaylı olarak diskalifiye oluyordu.Yada 2 arkadaşla anlaşırdım onlar bayrağı almaya çalışırken bende ölümüne tarardım kimsede dışarı çıkamazdı 😀

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir